Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye'de Protez Saç Konusunda Kaliteli Hizmetin Adresiyiz.

Türkiye’de protez saç uygulamaları yaygınlaşmış ve bir sektöre dönüşmüştür. Saç protezi adı altında peruk benzeri malzemeler, sağlıksız yapıştırıcılar ve zararlı filtre sistemleri ile, uygulanmakta, kullanıcılar merdivenaltı uygulamalar nedeniyle ciddi sağlık problemleri ile karşılaşmaktadır.

Platin Hair Protez Saç Merkezi, henüz kuruluş aşamasında, sektördeki merdiven altı uygulamaların ve denetimsizliğin farkında olarak, nitelikli ve Dünya genelinde kabul gören Sağlık Standartlarına uygun şekilde hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Protez saç merkezimizde kullanılan malzemeler Uluslararası sağlık standartlarına uygun ve tümüyle hijyeniktir. Merkezimizde FDA sertifikalı olamayan yapıştırıcılar kullanılamaz, sağlıklı ya da hijyenik olduğu Uluslararası standartlara göre kabul görmeyen hiçbir ürün ya da ek malzeme saç protezi uygulamalarımızın hiçbir aşamasında yer alamaz.

Merkezimiz, nitelikli, sağlıklı ve doğal hizmeti en temel çalışma ilkesi olarak benimsediğinden, Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da tanınmaktadır. Birçok farklı ülkeden saç sorunu yaşayan kişiler merkezimize başvurmakta ve Uluslararası sağlık satandartlarına uygun hijyenik ve kaliteli hizmet alarak merkezimizden ayrılmaktadır.

Platin Hair Saç Merkezi’nde danışanlarımıza doğrudan hizmet vermekte ve her müşteriyle birebir ilgilenmekteyiz. Saç protezi sektöründe yaygın olan, kalitesiz ve ciddiyetsiz hizmet anlayışından, müşterilerin düşük fiyat garantisi verilerek, doğal olmayan sağlıksız ürünlerle kandırılmasından rahatsız olduğumuzdan, bu türden uygulamalara asla izin verilmez. Maliyeti düşürmek adına sağlığa zararlı,kalitesiz ya da doğal olmayan hiçbir ürün kullanılmaz.Birçok merkezde &100 doğal saç kullanıldığı söylenerek, plastik ya da ipek gibi maddeler protez saça karıştırılır, kullanılan ek ürünler kalitesiz ve ucuz seçildiğinden, protezden istenilen verim alınamadığı gibi, birçok sağlık sorunu yaşanabilir.

Merkezimizde, benzer uygulamalara kesinlikle izin verilmez. Saç protezinde,%100 doğal saç ve en kaliteli ,sağlıklı ve hijyenik yan ürünler kullanılır. Böylece, protezin ömrü uzar, kullanımı kolaylaşır. Canlı saça yakın bir kullanım kolaylığı sağlanır.

Uluslararası sağlık standartlarına uygun olarak birçok ülke vatandaşına hizmet veren merkezimiz, Türkiye’de ve Dünya’da sağlıklı, kaliteli saç protez uygulamaların yaygınlaşmasını istemektedir. Merkezimizin kurucuları bu nedenle Türkiye’de saç protezi uygulamalarının kalitesini yükseltmek ve denetim mekanizmaları geliştirmek amacıyla dernekleşme sürecindedirler.